Měsíček lékařský se pěstuje jako letnička, nejčastěji se používá pro výsadbu na záhony a k řezu květů. Rostlinám se daří v propustné hlinitopísčité půdě, dobře zásobené živinami, na slunném místě či v polostínu. Rostliny seříznuté po odkvětu asi 15 cm nad zemí znovu obrazí a vykvetou. Již od starověku měsíček patří mezi koření, někdy jím bývá nahrazován drahý šafrán. Díky své žluté nebo oranžové barvě květů se měsíček využívá při výrobě mnoha druhů potravin.
Aksamitník rozkladitý je nenáročná, dlouho kvetoucí letnička. Vysazuje se do malých záhonků v zahradách i na velké plochy v parcích a okrasných plochách. Sušené květy se používají jako náhrada šafránu při barvení potravin na žluto. Z kvetoucí rostliny se destiluje esenciální olej používaný v kosmetice. Rostlina účinně odpuzuje škůdce a je skvělým pomocníkem v zeleninových záhonech. Chrání zeleninu před výskytem molic, háďátek a mšic, odpuzuje mouchy, komáry i krtky. Zamezuje výskytu plevelu, jako je třeba pýr plazivý. Oranžovo-žluté plné květy aksamitníku rozkladitého jsou také lákadlem pro pestřenky, včely a motýly.
Bazalka pravá je teplomilná letnička, do truhlíku ji vyséváme v březnu až dubnu. Čerstvé nebo sušené listy se používají jako univerzální koření. Hindské kultury považují bazalku za posvátnou bylinku, v některých kulturách je zase znamením lásky a oddanosti mezi mladými páry. V zahradních kontejnerech působí různé barevné formy bazalky dekorativně. Při sázení do okenních truhlíků je spolu s vůní bazalky oceňována i její schopnost odpuzovat mouchy.