Přehledně: Povodňová opatření na Masarykově univerzitě

Masarykova univerzita v souvislosti s očekávanými extrémními srážkami na území České republiky přijala několik mimořádných opatření. Mimo jiné odkládá nástup studujících na vysokoškolské koleje a rovněž počítá se zohledněním situace v organizaci studia a studijních povinností. (Text je průběžně aktualizován)

13. 9. 2024

Filozofická fakulta MU ruší první týden výuky

Rozhodla o tom děkanka Irena Radová. „Vzhledem k současné situaci jsem se rozhodla v nastávajícím týdnu (16.–20. 9. 2024) zrušit výuku na Filozofické fakultě MU. Fakulta sice není v bezprostředním ohrožení, ale vím, že mnozí již musí řešit jiné problémy než myslet na výuku, a lze očekávat, že ani dopravní situace v České a Slovenské republice nebude příznivá,“ vysvětlila.

Zjistěte více

Odložení nástupu na koleje

Masarykova univerzita z preventivních důvodů odložila nástup do všech kolejních budov Správy kolejí a menz MU a žádá studenty a studentky, je-li to možné, aby příjezd na koleje odložili. Podrobné informace dostanou všichni, kteří se chtěli během víkendu ubytovat, e-mailem.

TIP: Aktuální informace také najdete na webu Správy kolejí a menz MU. Doporučujeme ho proto pravidelně sledovat.

Vyučující zohlední povodňovou situaci

Pokud nebudete moct přijet do Brna, zajistit si ubytování, zúčastnit se prvních přednášek a seminářů nebo se budete potýkat s jakýmikoli jinými těžkostmi s povodněmi souvisejícími, pedagogové vás automaticky omluví z výuky, a to po dobu trvání mimořádné situace.

TIP: Vyučujícím nemusíte psát jednotlivě, ani nemusíte informovat studijní oddělení.

Evakuace kolejí Sladkého a Bří. Žůrků v Brně-Komárově

Již ubytovaní studující budou v pátek 13. září 2024 přestěhováni na jiné koleje Správy kolejí a menz MU, příp. (pokud jim to nezpůsobí další potíže) budou vyzváni k dočasnému odjezdu domů.

Zrušen první týden výuky celouniverzitní TV

FSpS MU rozhodlo, že v prvním výukovém týdnu (16.–20. 9. 2024) bude zrušena výuka všech předmětů celouniverzitní TV. Nahrazena bude v prosinci.

MUNI POMÁHÁ shromažďuje dobrovolníky a dobrovolnice

Pokud byste chtěli nabídnout svou pomoc lidem, které povodně zasáhnou, můžete se už teď přihlásit v aplikaci dobrovolnického centra MUNI POMÁHÁ.

TIP: Jak na to? Přihlaste se k žádosti o pomoc „Povodně – buďme připraveni“ v aplikaci MUNI POMÁHÁ a vyplňte krátký formulář se svými časovými možnostmi.

Přehled všech článků